Jdi na obsah Jdi na menu

Mým cílem je vytvořit vám krásné fotografie, které bude obdivovat vaše rodina i vaši známí a vy i vaše děti budou mít památku na celý život.

Chci, aby fotografování bylo pro Vás příjemným zážitkem a proto uvítám, když se před fotografováním přijdete domluvit osobně, v jakém stylu si fotografování představujete.

Na fotografování si můžete přivést i vašeho domácího mazlíčka.

 

    

Fotografování newborn

dsc_9168.jpg

Pokud čekáte přírůstek do rodiny, a přemýšlíte o fotografiích spinkajícího miminka, tak je dobré si focení naplánovat ještě před porodem. Čas na pořízení takových fotografií je totiž velmi omezený. Novorozená miminka lze nejlépe fotografovat 5 – 10 den po porodu, výjimečně do 14 dnů od narození, pokud mají nižší porodní hmotnost.

Po 2 týdnech věku je s miminky složitější práce při polohování. Klasické spinkací polohy jim už nejsou příjemné, rozhazují ručičky a nožičky, a mají mnohem slabší spánek.

Zavolejte mi cca týden před porodem, abych s vámi počítala a po porodu, až budete vědět, kdy půjdete domů z porodnice, si s Vámi domluvím termín focení.

Fotografování trvá 2 - 3 hodiny i déle, podle toho, jak se podaří miminko uspat. Než pojedete na fotografování, tak miminko moc nekrmte, nakrmíte ho před focením, bude pak lépe spinkat.

Jestli miminko přikrmujete, nezapomeňte si sebou vzít všechno, co na přikrmování potřebujete.

Na fotografování si sebou přivezte dudlík (i když ho miminku jinak nedáváte), urychlí nám uspání miminka.

Pokud nemůžete přijet s partnerem, vezměte sebou babičku nebo kamarádku, která vám pomůže.

Protože focení newborn trvá i několik hodin, neberte prosím na celou dobu focení miminka jeho starší sourozence (do 4 let). I když mám pro děti v ateliéru připraveny hračky a pohádky na tabletu, děti to dlouho nebaví, ruší a zlobí. Nemůžeme se věnovat focení newborn na 100%, když musíme hlídat a usměrňovat další malé dítě.

Pokud chcete společné rodinné fotografie se starším sourozencem, domluvíme si čas, kdy se sourozencem někdo přijede, příp. jiný termín focení, při kterém budeme fotit pouze společné rodinné fotografie bez uspávání miminka.

Jestliže dobu na focení spinkajícího miminka nestihnete, můžete si nechat miminko vyfotit cca do konce šestinedělí. Miminko nebudeme polohovat. Budeme fotit samotné v košíčku nebo na podložce, ale hlavně v náručí rodičů.

 

 

 

Nejkrásnější fotky miminek

dsc_2148.jpg

Když už Vaše miminko není novorozeňátko, je dobré nespěchat a počkat s focením až miminko udrží pěkně hlavičku nebo začíná sedět. Z tohoto období totiž budete mít ty úplně nejlepší fotografie.

Vždy zvolte dobu, která bude vašemu miminku nejlépe vyhovovat, aby nebylo unavené.

Na focení vezměte miminku alespoň 3 druhy oblečení. Bodyčka, bílá i barevná bez nápisů, kalhoty, tričko, košili, holčičkám šatičky.

Protože právě období okolo půl roku je pro fotografování miminek nejlepší a byla bych nerada, kdybyste je "propásli", mám pro vás speciální nabídku. Objednejte se na focení tak, aby proběhlo v pátám až devátém měsíci věku miminka a já vám k balíčku přidám 2 ks fotomagnetek 15x10 cm zdarma.

 

Děti

dsc_1916.jpg

 Malí rošťáci, od 1 do 3 let věku, nevydrží dlouho pozornost (cca 30 - 45 minut) a hlavně nechápou, proč po nich chcete, aby seděli na místě a smáli se. Se staršími dětmi už je lepší domluva, ale focení je také dlouho nebaví. Proto je potřeba, aby děti nebyly unavené a nebyly vystresované tím, co si na ně rodiče „vymysleli“. Pěkný portrét uděláme jen, pokud děti budou hravé, přirozené a bezprostřední.

Vždy se s vámi při objednávání focení domluvím, v jakém budete chtít fotit stylu, abych si připravila vše potřebné předem a abychom se nemuseli zdržovat přípravami. Záleží jen na vás, jestli budete chtít klasické portréty bez rekvizit nebo fotografie s rekvizitami.

Holčičkám nezapomeňte vzít 1 – 2 šaty, rifle, legíny, tričko, tuniku nebo košili. Klukům rifle, kraťasy, košile, trička.

Několik kousků oblečení pro malé děti mám v ateliéru k dispozici.

Pro neposedné děti je ideální fotografování v přírodě.

 

 

Nastávající maminky

dsc_1038cb.jpg

Fotografování je vhodné v době, kdy už je bříško vidět, ale ještě není příliš velké. U každé maminky je to individuální, proto nelze určit přesnou dobu na focení. Můžete si vybrat focení v ateliéru nebo v přírodě.

Na fotografování si sebou vezměte košile, halenky, které se dají rozepnout, šaty nebo tričko, které naopak obepíná bříško, hezké spodní prádlo ve světlé i tmavé barvě ...

A ateliéru mám k dispozici těhotenské šaty a spoustu dalších rekvizit.

 Jako doplňky si můžete sebou vzít botičky, bodyčka, šaty, fotku z ultrazvuku, hračku, kterou máte pro miminko připravenou.

 

Výtvarné portréty, akty, glamour, partnerské portréty …

dsc_2774acb.jpg

Je pouze na vás, zda budete chtít akty, glamour fotografie v prádle či korzetu nebo jen klasický portrét.

 Na fotografování si sebou vezměte 3 – 4 druhy oblečení, ve kterém se cítíte dobře, bez výrazných obrázků a nápisů  (pokud nejsou součástí image) -  na fotografii to pak „ruší“.

Pokud budete chtít romantické fotografie, nezapomeňte dlouhé šaty.

V případě fotografování aktu si neberte na sebe před fotografováním těsné spodní prádlo a ponožky, abyste neměla na kůži otlaky od ramínek a gumiček.

Můžete si přinést, pokud máte, i nějaké zajímavé doplňky – hezký klobouk, korále, květinu…, příp. věci, které máte rádi (hudební nástroje…)

 

Společné rodinné portréty

dsc_1006.jpg

Vzhledem k velikosti ateliéru, mohu vyfotit společný portrét s max. 6 dospělými + 3-4 děti. Pokud chcete vyfotit více lidí společně, můžeme se domluvit na určitém místě (v interiéru nebo exteriéru), kde vás vyfotografuji.

V případě fotografování portrétů a především skupinových fotografií ve společenském oblečení a fotografování starších osob v ateliéru si přineste obuv vhodnou k oblečení s čistou podrážkou. 

Při fotografování společného portrétu, je potřeba, aby byly sladěné barvy i styl oblečení. Nevypadá hezky, když je žena oblečená ve společenských šatech a muž má sportovní triko.

Ideální oblečení pro společný rodinný portrét s dětmi jsou rifle, trika,  topy nebo halenky a košile nemusí být stejné barvy, ale musí k sobě barevně ladit.

 

 Fotografování v exteriérech

dsc_2039.jpg

Mám několik pěkných míst v přírodě dostupných autem - les, sad, louka, ale můžeme fotografovat i ve městě, zámeckých parcích, zahradách, v létě v řece nebo na místech které máte rádi.

Na fotografování v přírodě mohu vzít rekvizity, které používám v ateliéru.

Nejvhodnější doba na fotografování v exteriérech je ráno nebo pozdní odpoledne.

 

Výběr fotografií a retuš

Záleží mi na kvalitě, ne kvantitě fotografií, proto pro Vás vyberu pouze záběry, které se „povedly“.

Vytvořím Vám zaheslovanou galerii s náhledy fotografií a zašlu Vám tabulku s čísly a formáty fotek k výběru.

Vy si sami vyberete fotografie, které se vám nejvíc líbí. Tyto fotografie dostanete pečlivě vyretušované a upravené, v barevném a černobílém provedení, případně s jinými úpravami, na kterých se dohodneme (sepia, změna saturace, barevný detail na černobílé fotografii, rámečky apod.) Na vybraných fotografiích Vám mohu udělat i fotomakeup.

 

Děti do 15 let fotografuji pouze s doprovodem dospělé osoby.

Akty dívek od 15 do 18 let fotografuji pouze s písemným souhlasem rodičů.